Boya badana nasıl yapılır değerli ziyaretçi boya badana nasıl yapılır makalemizden kendiniz evinizi nasıl boya badana yapılacağını sizlere anlatmaya çalışacağız

Boya nasıl yapılır sorusunun yanıtını aslında genel tabirle hepimiz biliyoruz. Boyacı ustası elinde kova ve boyalarla gelir duvarları boyar ve gider. Özet olarak böyle olsa da işin aslında böyle olmadığını aşağıdaki yazımızda detaylı şekilde anlatmaya çalışacağız.

Boya Badana İşlem Adımları
Boya uygulaması yapılacak alan yerleşim alanı ise zemin ve eşyaların kirlenmemesi için alanın boyadan izola edilmesi,
Boya uygulaması yapılacak alanın yüzey hazırlığı ve temizliği, (Çivi deliklerinin kapatılması, kabaran yerlerin sıva ile kapatılması ve tamir)
Boya öncesi astar,
Birinci ve ikinci kat boya,
Son olarak alanın toparlanması
Boya Nasıl Yapılır?

Doğru Boya ve Boyaya Uygun Alan Seçimi
Boyanın nasıl yapılacağı sorusundan sonra doğru boya ve uygun alan çok önemlidir. Her yere aynı boya uygulaması yapılamayacağı gibi boya uygulaması yapacağınız duvar ile kapılar veya plastik bir alana yapacağınız boya çeşidi ve ekipmanı farklı olacaktır. Örneğin duvar için seçilmiş bir plastik boyayı mobilya için kullanamayacağınız gibi mobilya için uygun olan boyayı da duvarda kullanamazsınız.

Not değerli müşterimiz boya badana yapmak sanıldığı kadar kolay değildir eğerki az bilginiz varsa boya badana işlerinizi kendiniz yapın yok eğer ki hiç bilginiz yoksa mutlaka boya badana ustası bir ustadan mutlaka yardım almalısınız

Boya seçimi, yüzeyin pürüzsüz ve temiz görünmesinin yanı sıra söz konusu alanın uzun süreli korunmasına da yardımcı olacaktır.